Amsterdam - město mých snů

19. february 2016 at 21:59 | V. |  Dreams
Ahoj u dalšího článku! Tentokrát jsem se rozhodla rozepsat o takovém mém snu.
Už nějakou dobu mám ve svém 'before I die' seznamu cestu do Holandska. Země tulipánů, větrných mlýnů a legální marihuany. Na Holandsku mi přijde plno věcí krásných. Je samo o sobě krásné. Amsterdamem protékají kanály, kolem nich jsou neuvěřitelně krásné domy, plno galerií, muzeí, květinářství, obchůdků se vším možným od tulipánů, sýrů, až po typické holandské dřeváky.

Kam bych se chtěla podívat já?
Za mě je číslo 1 Muzeum Anny Frankové. Je to muzeum udělané v domě, kde se za 2. světové války ukrývala Anna Franková a její rodina, kvůli tomu, že byli Židé. Pak je ale objevili a deportovali do koncentračního tábora. Četla jsem knihu Deník Anny Frankové i jsem viděla film a můžu jedině doporučit.
Také určitě stojí za to, podívat se do Keukenhofu - to je největší květinový park na světě. Pro mě by to byl úžasnej výlet, jelikož miluju květiny. Určitě by se nemělo zapomenout na Rotterdam, je to vlastně 2. největší město v Holandsku a do roku 2004 (myslím) byl Rotterdam zároveň největším přístavem.
Kromě výletů chci určitě zažít i procházky po večerním Amsterdamu. Musí to být neuvěřitelná atmosféra. Holandsko je krásná země a opravdu stojí za to, ji navštívit.

Dále určitě stojí za to navštívit nějakou kavárnu, ve které se prodávají koláčky všech druhů (však vy víte). Holandsko je u nás známé hlavně tím, že je tam jak už jsem řekla legální marihuana. Takže pro vášnivé huliče je to vynikající volba pro výlet.
V Nizozemí je vlastně obyvatelstvo všech různých národů. Po ulicích můžete tedy potkávat lidi ze všech možných zemí.

Šup šup vyměnit koruny za eura a letíme, ne? Jak se líbí Holandsko vám?

xx Val
 

Be the first one to judge this article.

Comments

1 Catherine Catherine | 10. july 2017 at 1:42 | React

Moc krásně jsi to napsala :3 Je to můj sen se podívat do Amsterdamu už jen se podívat na krásné památky nebo si užívat tu svobodu :3 A večerní procházky? wow fakt to musí být romantika :3

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Advertisement