February 2016

Wishlist - Svátek&Narozky (duben&květen)

28. february 2016 at 18:01 | V. |  Diary
Ahoj! Jsem tu znova po dlouhý době, kdy jsem nevěděla co psát a abych se přiznala, nevím to pořádně ani teď. Taky se vám to stává? Takže jsem si připravila takový wishlist, co bych chtěla k narozkám a svátku, ikdyž to je až za 2 měsíce. Nikdy neni brzo na to si to sepsat, ne?

Čtení je nuda?

24. february 2016 at 18:06 | V. |  My thoughts

Řekla bych, že čím dál víc ubývá dětí, co čtou. Když se nás ve škole zeptali, kdo čte, hlásily jsme se jen dvě z celé třídy. Na základce to samé.
Horší je to asi u malých dětí, čtení je podle nich nuda a radši hrajou počítačový hry atd. Pak se nemůže nikdo divit, že nemají slovní zásobu a neumí se vyjadřovat. Před pár lety jsem si myslela to samé. "Radši kouknu na film, než číst knížku." Pak jsem ale četla na netu, že John Green má super knížky a rozhodla jsem se teda, že si nějakou od něj přečtu. Byla jsem do toho tak zažraná, že jsem to přečetla tzv. "jednim dechem". Od té doby pravidelně čtu, ikdyž na to už neni moc čas, snažím si ho udělat.
Podle mě stačí, aby si každý našel žánr, který ho bude bavit a číst bude. Ale určitě bysme neměli odsuzovat knížky, když jsme je četli maximálně tak povinně do školy na čtenářský deník, to nebavilo ani mě a neznám člověka, kterého jo. Ty co to odsoudí a nikdy nečetli, jako tenkrát já, dělají chybu a měli by to aspoň zkusit. Projednou vyměnit film za knížku a uvidí, že to je několikanásobně lepší.

Mé oblíbené knížky?
Hledáni Aljašky
Hvězdy nám nepřály
Papírová města
Příliš mnoho Kateřin
Bez naděje
Ztracená naděje
Maybe someday
Deník Anny Frankové
My děti ze stanice zoo
Mrazivé léto
Motýlí křídla
a plno dalších..
Čtete? Jaké jsou vaše blíbené knížky?
xx Val


Internet Friendship

21. february 2016 at 13:37 | V. |  My thoughts

Ahoj, dneska jsem se rozhodla pro vás připravit článek o přátelství na internetu. Napíšu tady nějaký kladný a záporný věci o tom, jelikož já sama jsem měla/mám pár takových kamarádů. Teď už se toho nezastávám tolik, jako třeba před rokem a můj názor se na to celkem změnil.
Začneme asi výhodama.
VÝHODY

1. ZLEPŠOVÁNÍ SE V ANGLIČTINĚ NEBO JINÉM JAZYCE - Když se bavíte s někým, kdo není z ČR nebo Slovenska, tak je dobré, že si budete procvičovat angličtinu, nebo jakýkoliv jiný jazyk.

2. RADOST PŘI SETKÁNÍ - Když to srovnáte s normálníma kamarádama tady, to, že je vídáte berete jako samozřejmost a zas tak neprožíváte, když je vidíte. Při setkání s někým, koho jste nikdy neviděli (nebo někoho vidíte po fakt dlouhý době) je to úplně něco jiného. Já sama to můžu potvrdit, protože jsem se s kamarádkou po roce volání na skypu a psaní, konečně viděla. A tekly slzy, to mi věřte. Dám sem video z toho, když jsme se viděli, tak můžete kouknout.


NEVÝHODY

1. DÁLKA - Asi nejhlavnější problém, nemůžete se vídat kdy chcete, protože ta dálka vám to zakazuje. Občas jsem mívala období, kdy mě to totálně štvalo a štve mě to doteď, protože to ten vztah může i zničit, pokud na to nemáte - vlastní zkušenost. Štve vás to, že tu pro tu osobu nemůžete být kdykoliv, nemůžete ji obejmout a nemůžete chodit ven, kdykoliv se vám zachce.

2. BEZPEČNOST - Když nevoláte na skypu, tak vlastně nemáte jistotu, jestli ten, s kým se bavíte je opravdu, ten na fotkách atd. Takže to vlastně může být kdokoliv a vy o tom nemáte tušení.

3. NEDOROZUMĚNÍ V JAZYCE - U přátelství s někým, kdo nemluví vaším jazykem může rychle dojít k nedorozumění.

4. ŘEČ TĚLA - Když si píšete, tak může být frustrující se dorozumívat bez řeči těla. Nemusí totiž některé věci pochopit v pravém kontextu (např. sarkasmus)

5. ZAMILOVAT SE? - Ano jde to. A je to až moc jednoduchý. Proč to dávám do nevýhod? Protože to stejně nevydrží a je to na nic - vlastní zkušenost.

Doufám, že se vám článek líbil! Máte nějaký friends na internetu?
xx Val

Palmový olej - Zabiják Indonésie

20. february 2016 at 16:38 | V. |  My thoughts
No ahoj, tak jsem tu zase. Dneska jsem se rozhodla napsat o docela probíraném tématu v poslední době a to o palmovém oleji.

Amsterdam - město mých snů

19. february 2016 at 21:59 | V. |  Dreams
Ahoj u dalšího článku! Tentokrát jsem se rozhodla rozepsat o takovém mém snu.
Už nějakou dobu mám ve svém 'before I die' seznamu cestu do Holandska. Země tulipánů, větrných mlýnů a legální marihuany. Na Holandsku mi přijde plno věcí krásných. Je samo o sobě krásné. Amsterdamem protékají kanály, kolem nich jsou neuvěřitelně krásné domy, plno galerií, muzeí, květinářství, obchůdků se vším možným od tulipánů, sýrů, až po typické holandské dřeváky.

Kam bych se chtěla podívat já?
Za mě je číslo 1 Muzeum Anny Frankové. Je to muzeum udělané v domě, kde se za 2. světové války ukrývala Anna Franková a její rodina, kvůli tomu, že byli Židé. Pak je ale objevili a deportovali do koncentračního tábora. Četla jsem knihu Deník Anny Frankové i jsem viděla film a můžu jedině doporučit.
Také určitě stojí za to, podívat se do Keukenhofu - to je největší květinový park na světě. Pro mě by to byl úžasnej výlet, jelikož miluju květiny. Určitě by se nemělo zapomenout na Rotterdam, je to vlastně 2. největší město v Holandsku a do roku 2004 (myslím) byl Rotterdam zároveň největším přístavem.
Kromě výletů chci určitě zažít i procházky po večerním Amsterdamu. Musí to být neuvěřitelná atmosféra. Holandsko je krásná země a opravdu stojí za to, ji navštívit.

Dále určitě stojí za to navštívit nějakou kavárnu, ve které se prodávají koláčky všech druhů (však vy víte). Holandsko je u nás známé hlavně tím, že je tam jak už jsem řekla legální marihuana. Takže pro vášnivé huliče je to vynikající volba pro výlet.
V Nizozemí je vlastně obyvatelstvo všech různých národů. Po ulicích můžete tedy potkávat lidi ze všech možných zemí.

Šup šup vyměnit koruny za eura a letíme, ne? Jak se líbí Holandsko vám?

xx Val

Nováček?

19. february 2016 at 20:07 | V. |  Diary
Nevím jak bych začala, asi tím, že se představím. Jsem Val a tenhle blog jsem si založila, abych se mohla vypsat a nedusit v sobě všechny ty věci co zažiju a tak. Je mi 15, za pár měsíců 16, tzn že jsem v prváku. Jo no, pecka. Studuju na ekonomickým lyceu a říkám vám, horší školu jsem si vybrat nemohla. Ekonomika je bullshit.
Nemam moc friendů, a proto taky zakládam blog, abych nebyla tak sama. Ne jako že bych neměla kamarády vubec, ale prostě jich nemam tolik.
Miluju plesy a různý zábavy, na kterých je alkohol. Lol je jí 15 a pije. Myslim, že jsou i horší věci, ne? Prostě se jen ráda bavím. Jako všichni ostatní. Nevím co bych vám o sobě mohla říct. Momentálně jsem celkem vytočená, ale odpoledne to bylo horší. Zjistila jsem o svojí sestře něco, za co bych jí nejradši jednu vlepila, ale místo toho se nebavíme a radši ji ignoruju. Opravdu jsem měla co dělat, abych se odpoledne ovládla. Moc na mě.

Hudba a já? Jestli je nějakej člověk, co miluje hudbu nejvíc na světě, tak já. Hudba je pro mě všechno a jsem jí tak posedlá, že si dokážu zpívat i ve škole o hodinu, abych nějaký písničky slyšela, protože bez hudby to nejsem já. Plánuju si koupit nějakej ipod, protože mobil mi nevydrží věčně nabitej, když někde jsem. Co poslouchám? Jsem nadšenec do všeho, kromě tvrdý hudby. To znamená od Justina Biebra, až po českej rap atd. Prošla jsem si snad všema obdobíma - a to i šílená Directionerka. No, za to období se celkem stydim, protože teď takový holky, jako jsem byla já nemám celkem v lásce.
Jsem Belieberka? Tělem i duší, už od 1. písničky Justina. Ale nejsem taková ta s prominutím 'pinda', která nemluví o ničem jinym než o něm.

ÚCHYLKY? Poslední dobou si ujíždim docela hodně na kosmetice. Začala jsem nakupovat rtěnky, ikdyž je nemám skoro kam nosit, takže vlastně zbytečně utrácim peníze, ikdyž to zbytečný neni, prostě chápete. Chci si teď koupit paletku od 'Revolution, teda spíš sestra mi ji má koupit k svátku. Tak doufam, že mi jí koupí. Hahaa, konečně nebudu utrácet svoje penízky. Dny kdy jsem se ráno jen učesala a šla do školy jsou pryč. Opět jsem si začala dělat linky a teď navíc i dolní linku. Snad mi to vydrží a nebudu na to kašlat.
No každopádně, nechci tu psát nějaký bullshity, který prostě nikoho nebudou bavit číst, takže doufám že v příštím článku to už bude lepší. Já už něco vymyslím.
Jinak líbí se vám vzhled? Miluju květinky.